Проф. Връбка Орбецова: Липсата на обич повишава смъртността от инфаркт три пъти

Даниел Крейг: Всеки актьор може да бъде агент 007

Секретарят на община Костенец: Стоян Зайков е много затворен и няма много приятели, това затруднява търсенето му

Холандия е големият победител на финала на „Евровизия“ (ВИДЕО)

Меркел заяви, че Германия подкрепя европейската перспектива за Западните Балкани

Тереза Мей обмисля подобрен пакет от мерки за Брекзит

Саудитски министър обвини Иран, че дестабилизира Близкия Изток

Луди зодии по шестобалната система

Отличен дебют за Гълъбинов в Серия А

Отличен дебют направи Андрей Гълъбинов в италианската Серия А. Нападателят дълго се подвизаваше по долните дивизии, за да излезе титуляр за „Дженоа“ при 0:0 като гост на „Сасуоло“. Гълъбинов игра в нападателен тандем с македонската легенда Горан Пандев, който беше посланик на УЕФА за мача за Суперкупата на Европа между „Реал“ и „Манчестър Юнайтед“ в Скопие. Българинът остана на терена до 81-ата минута, когато беше сменен от Салседо.

Сбъдната бе и още една българска мечта. 19-годишният Петко Христов попадна в групата на „Фиорентина“, който загуби с 0:3 като гост на „Интер“. Защитникът бе продаден от „Славия“ през лятото и се очакваше да играе основно за втория тим на флорентинци. Но още в първия двубой за сезона Христов заслужи да е сред 18-те, макар и да не влезе на терена. Защитникът получи №51 в новия си тим.

Мауро Икарди вкара два гола за „Интер“ още до 15-ата минута. Третият бе на Иван Перишич, който е близо до трансфер в „Манчестър Юнайтед“. Хърватинът е последният елемент, с който Жозе Моуриньо иска да направи своята революция на „Олд Трафорд“.

От тримата българи в елита единствен напълно отсъства Александър Тонев. Националът не бе в групата на „Кротоне“, който бе сразен на свой терен от надигащия глава колос „Милан“ с 3:0. Интрига реално нямаше. Още в 5-ата минута Федерико Чекерини направи дузпа, получи червен картон и Франк Кесие откри резултата. До 23-ата Паткрик Куртоне и Сусо забиха по още един гол. Веднага след мача от „Милан“ съобщиха, че са финализирали преговорите за нападателя Никола Калинич от „Фиорентина“.

Рома“ също стартира победно – 1:0 като гост на сензацията от миналия сезон „Аталанта“. Гола вкара сръбският защитник Александър Коларов, който дойде от „Манчестър Сити“ през лятото. „Лацио“ пък разочарова с 0:0 у дома срещу новака СПАЛ. След двубоя спортният директор Игли Таре обяви, че холандският национален защитник Уесли Хьод преминава в „Саутхемптън“ за 20 милиона евро.

Шампионът „Ювентус“ пък започна благородна кампания. Клубът събира на лагер деца от всички райони, пострадали от тежките земетресения в последните месеци. Кампът ще е в Кашча между 27 август и 2 септември и е в партньорство с ЮНЕСКО.