Погнаха симулантите във Висшата лига

Погнаха симулантите във Висшата лига

Футболната асоциация на Англия възнамерява да въведе ново правило в местния шампионат, с което да бъдат наказвани сурово симулантите. За целта служители на централата ще посетят колегите си в Шотландия, където вече бяха взети мерки за подвеждането на арбитрите. Там Джейми Уокър от "Хартс" беше наказан за два мача за симулация, довела до дузпа в мач със "Селтик" от първенството.

Той бе санкциониран по правило 201, което гласи „симулация, подвела главния арбитър, във вземането на неправилно решение.“

Желанието на англичаните е е тази практика да бъде въведена и във Висшата лига и по-долните дивизии. Съгласно действащите правила на Футболната асоциация в Англия, играчи, които претендират да са фаулирани, трябва да получават картон за симулация за неспортсменско поведение, ако инцидентът е забелязан от някой от арбитрите.

Мениджърът на „Бърнли“ Шон Дич е на мнение, че симулантите на Острова трябва да бъдат изваждани от футбола за срок от 6 месеца. Изказването на наставника е свързано с два скорошни инцидента във Висшата лига.

Робърт Снодграс от "Хъл Сити" сам се извини, че си е изпросил несъществуваща дузпа при успеха над "Кристъл Палас" с 3:1. Действията на звездата на „Тотнъм“ Деле Али в наказателното поле на „Суонси“ също доведоха до съмнителен наказателен удар, а „шпорите“ спечелиха с 5:0.

Именно това е и причината шефовете в управата на ФА да са твърдо решени да вземат необходимите мерки и промени.

Най-четени