На 20 март 2019 да почерпят

Страшни предсказания, в които никой не повярва, но те се сбъднаха

Колосален провал за червения отбор в „Хелс Китчън“

Черна гора вдига Футболист №1

Рамуш Харадинай: Въобще не ни интересува Сърбия и какво се случва там

Пътнически самолет се запали на летището в Техеран (ВИДЕО)

Кристалина Георгиева: Пропътувах много дълъг път до Световната банка

Правило от 1604 г. препъва Брекзит Удължаване на срока изглежда най-вероятно

Руският военен министър се срещна с Асад в Сирия

Български отбор спечели Световното първенство за геймъри

Назърбаев се оттегли след 29 години на власт Изненадващо президентът на Казахстан обяви оставката си

„Ла Скала“ връща €3 млн. на Рияд

Ученички танцуват кючек в час, учителка им ръкопляска

Ремонтират с близо 7 млн. лв. ключово трамвайно трасе 1.6 км нов релсов път по улица “Каменоделска” в София

Благоевград с нови спирки и автобуси

Пълен списък на победителите на наградите „Оскар“

На церемонията, провела се за 91-ви път, бяха връчени наградите „Оскар“ в 24 категории.

След като станаха ясни победителите във 4-те водещи категории: Оливия Колман в „Най-добра актриса“, Рами Малек в „Най-добър актьор“, „Зелената книга“ стана най-добрият филм, а Алфонсо Куарон – най-добрият режисьор.

Ето и пълния списък на останалите победители във всички категории:

Категория „Най-добра актриса в поддържаща роля“:

Ейми Адамс за “Вице” 
Марина де Тавира за „Рома“
Реджина Кинг за „Ако Бийл стрийт можеше да говори“ – Победител!
Ема Стоун за “Фаворитката” 
Рейчъл Уайс за “Фаворитката” 

Категория „Най-добър актьор в поддържаща роля“:

Махершала Али за “Зелената книга” – Победител!
Адам Драйвър за „Черен в клана“ 
Сам Елиът за „Роди се звезда“ 
Ричард Е. Грант за „Можете ли да ми простите“
Сам Рокуел за „Вице“ 

Категория „Адаптиран сценарий“:

Джоел Коен и Итън Коен за “The Ballad of Buster Scruggs”
НиколХолфсенър и Джеф Уайти за „Можете ли да ми простите“ 
Бари Дженкинс за „Ако Бийл стрийт можеше да говори“
Чарли Уачтел, Дейвид Рабоновиц, Кевин Уилмот и Спайк Лий за „Черен в клана“ – Победител!
Ерик Рот, Брадли Купър и Уил Фетърс за „Роди се звезда“ 

Категория „Оригинален сценарий“:

Дебора Дейвис и Тони Макнамара за “Фаворитката” 
Алфонсо Куарон за “Рома” 
Адам Маккей за “Вице” 
Ник Валелонга, Брайън Къри и Питър Фарели за “Зелената книга” – Победител!
Пол Шрейдър за “First Reformed”

Категория „Операторско майсторство“:

Лукаш Зал за “Студена война” 
Алфонсо Куарон за “Рома” – Победител!
Роби Райън за “Фаворитката” 
Кейлъб Дешанел за “Never Look Away”
Матю Либатик за „Роди се звезда“ 

Категория „Най-добър анимационен филм“:

Феноменалните 2
Островът на кучетата
Мирай
Ралф разбива интернета
Спайдърмен: В Спайди-вселената – Победител!

Категория „Най-добър чуждоезичен филм“:

Capernaum – Ливан
Рома – Мексико – Победител!
Never Look Away – Германия
Cold War – Полша
Shoplifters – Япония

Категория „Оригинална музика“:

Черната  пантера – Победител!
Черен в клана
Ако Бийл стрийт можеше да говори
Островът на кучетата
Мери Попинз се завръща

Категория „Оригинална песен“:

“All The Stars” – „Черната пантера“ 
„Shallow“ – „Роди се звезда“ – Победител!
“I’ll Fight” – “RBG”
“When a Cowboy Trades His Spurs for Wings” – “The Ballad of Buster Scruggs”
“The Place Where Lost Things Go” – “Мери Попинз се завръща”

Категория „Визуални ефекти“:

Отмъстителите: Война без край
Първият човек – Победител!
Играч първи, приготви се
Историята на Кристофър Робин и Мечо Пух
Соло: История от Междузвездни войни

Категория „Костюми“:

The Ballad of Buster Scruggs
Мери Попинз се завръща
Черната пантера – Победител!
Фаворитката
Кралицата на Шотландия

Категория „Грим и прически“:

Горан Лундстром и Памела Голдамър за “Border”
Грег Канъм, Кейт Биско и Патриша Дихейни за “Вице” Победител!
Джени Ширкор, Марк Пилчър и Джесика Брукс за „Кралицата на Шотландия“ 

Категория „Най-добър документален филм“:

Free Solo – Победител!
Minding the Gap
Hale County This Morning, This Evening
Of Fathers and Sons
RBG

Категория „Сценография“:

Черната пантера – Победител!
Фаворитката
Мери Попинз се завръща
Първият човек
Рома

Категория „Късометражен игрален филм“:

Detainment
Mother
Marguerite
Skin – Победител!
Fauve

Категория „Късометражен анимационен филм“:

Animal Behaviour
One Small Step
Bao – Победител!
Late Afternoon
Weekends

Категория „Късометражен документален филм“:

Black Sheep
A Night at the Garden
End Game
Lifeboat
Period. End of Sentence. – Победител!

Категория „Монтаж“:

Черен в клана
Зелената книга
Фаворитката
Бохемска рапсодия – Победител!
Фаворитката
Вице

Категория „Звуков мишунг“:

Черната пантера
Рома
Бохемска рапсодия – Победител!
Първият човек
Роди се звезда

Категория „Монтаж на звукови ефекти“:

Черната пантера
Нито звук
Бохемска рапсодия – Победител!
Рома
Първият човек

Коментирайте от Фейсбук

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.