Раковски ще бъде домакин на състезание по стрийт фитнес

Десетки спортуващи млади атлети от всички краища на България ще се съберат тази неделя в Раковски, за да премерят сили в турнир по стрийт фитнес. Състезанието, което започва в 10 часа на многофункционалната спортна площадка срещу Професионална гимназия „Петър Парчевич” между кварталите „Генерал Николаево” и „Секирово” в град Раковски, е кръг от националното първенство, което се организира за първи път тази година.

Раковски  ще бъде домакин на състезание по стрийт фитнес

Стрийт фитнесът е сравнително нов спорт, който бързо спечели много привърженици и стана популярен сред по-младото поколение. Състезателите ще премерят сили в три категории: мъже до 16 г., мъже над 16 г. и жени, а организаторите са поканили европейския и световен първенец и олимпийски вицешампион по спортна гимнастика Йордан Йовчев да награди победителите.