Роналдо срещу германци – 22 мача, 26 гола (ИНФОГРАФИКА)

Александра Богданска-Петканова на почивка без мъжа си

Спираме да ядем боклуците на Европа В София бе обсъдено бъдещето на здравните системи

Бившият лидер на босненските сърби Радован Караджич настоя за отмяна на присъдата му за геноцид

Вижте акцентите в броя на вестник “Труд” във вторник, 24 април 2018

Д-р Мирослав Ненков: Таксата при общопрактикуващите лекари трябва да се увеличи

МО купува леки коли за един милион

Рамос герой в драма на Ел Класико

“Барселона” и “Реал Мадрид” завършиха 1:1 в Ел Класико от 14-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците могат да съжаляват изключително много за пропуснатата победа, тъй като поведоха с гол на Луис Суарес в 53-та минута и водеха до 90-та, когато Серхио Рамос изравни резултата. С това равенство „белия балет“ запазва аванса си от шест точки пред каталунците.

Гостите от Реал Мадрид имаха претенции за дузпа още в 3-та минута на мача за нарушение срещу Лукас Васкес, но арбитърът Клос Гомес остана безмълвен.

Серхи Роберто отправи хубав удар в 10-та минута, а топката срещна ръката на Серхио Рамос и излезе в корнер. Домакините имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от съдията Клос Гомес.

Пред Луис Суарес се откри добра възможност в 21-та минута, но ударът му бе блокиран от Рафаел Варан.

„Кралете“ имаха нови претенции за дузпа в 24-та минута за нарушение на Хавиер Масчерано срещу Кристиано Роналдо, но Гомес отново остана безмълвен.

Кристиано Роналдо отправи хубав удар в 37-та минута, но Тер Стеген спаси и изби в корнер.

Минута по-късно пред Роналдо се откри нова възможност, след като финтира един защитник на Барселона, но друг го притисна в последния момент. Португалецът стреля, а Тер Стеген спаси без особени проблеми.

Даниел Карвахал игра с ръка в наказателното поле на Реал Мадрид, но Клос Гомес прецени, че няма основание да свири дузпа за Барселона.

Барселона поведе в 53-та минута, когато Неймар центрира от фаул в наказателното поле на Реал Мадрид, където Луис Суарес отблизо с глава изпрати топката във вратата на Кейлор Навас.

Каталунците можеха да вкарат втори гол в 57-та минута, когато Лионел Меси пусна отличен пас към Луис Суарес, който изскочи сам срещу Навас и успя да настигне топката, но след като я чукна, тя излезе в аут.

Неймар направи невероятен пропуск в 68-та минута, когато финтира Карвахал в наказателното поле на Реал, след което остана сам срещу Навас, но стреля над напречната греда в аут.

Барселона организира нова отлична атака в 69-та минута, когато Андре Гомеш подаде към Андрес Иниеста, който навлезе в наказателното поле на Реал и шутира, но Карвахал в последния момент направи шпагат, след което топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Навас.

Барселона можеше да реши всичко в мача в 82-та минута, когато Андрес Иниеста изведе Лионел Меси сам срещу Кейлор Навас и аржентинецът стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Кейлор Навас.

Дани Карвахал центрира в наказателното поле на Барселона в 87-та минута, след което Серхио Рамос стреля с глава, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Марсело центрира в наказателното поле на Барселона, след което Роналдо стреля с глава, но Жорди Алба успя да изчисти в корнер.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 90-та минута, когато Лука Модрич центрира от фаул в наказателното поле на Барселона, след което Серхио Рамос засече топката с глава и я изпрати във вратата на Тер Стеген. Рамос бе изпуснат от Хавиер Масчерано.

Барселона направи трето поредно равенство в Ла Лига и събра актив от 28 точки, като остава на второ място в класирането. Реал е без загуба от началото на сезона и е лидер с 34 точки.