Майката на Евгения Банева: На моменти се чудя човек ли родих, или сатана

Мария Захарова: ЕС явно има намерение да мине на дърва, но и тях ще взимат от Русия

Официално: Делио Роси се завърна във футбола

Банков служител спаси пенсионерка от нагла измама

Съдят бизнесмен, продал чуждо зърно за 2,5 млн. лв. С парите погасявал свои дългове

Плашат с бой инспекторки, актували заведение

„Реал“ изгоря за 4 минути

„Реал“ (Мадрид) изгоря за четири минути, спря рекордната си серия от 40 мача без загуба и върна интригата в първенството. „Севиля“ се оказа първият тим през 2017 година, който срази еврошампиона – 2:1. Четири дни по-рано „Реал“ оцеля с 3:3 на същия стадион в мач за купата.

Всичко започна по „кралски“ план. В началото на второто полувреме Кристиано Роналдо вкара дузпа. Точният удар бе под №56 в кариерата му в „Реал“, с което изравни легендарния мексиканец Уго Санчес. Португалецът можеше да бъде изгонен, след като в меле между двата отбора хвърли топката в тялото на Витоло.

До 86-ата минута всичко вървеше в полза на Зинедин Зидан и компания. Тогава майсторът на сетния миг Серхио Рамос… сбърка вратата. Защитникът, донесъл толкова точки на „Реал“ в края, си заби автогол. А черногорският нападател Стеван Йоветич за 2:1 в добавеното време. Бившият ас на „Манчестър Сити“ имитира Роналдо и застана в неговата любима поза след гол. Йоветич дойде в „Севиля“ само преди седмица.

dt_37

Рекордът на „Реал“ от 40 мача без загуба е под №8 в историята на европейския футбол. Официалната страница на УЕФА публикува най-дългите с уточнението, че ако някой намери нова, да пише до редакторите. „Реал“ се изравни с „Нотингам“, навъртял 40 поредни срещи през 1978 година. Най-дългата е на „Селтик“ – 62 мача, навъртени от 1915 до 1917-а. Само две по-малко има белгийският „Унион“ през 30-те години на миналия век.

„Почивахме си пет минути и подарихме победата на „Севиля“ – каза Зидан. – Трябва да приемем резултата и да се концентрираме върху следващия мач.“