Румъния поиска главата на Даум

Едно от треньорските величия на Германия е по-мразен от Граф Дракула в Румъния. Феновете поискаха главата на Кристоф Даум след изстраданата победа с 1:0 над Армения, дошла с гол в последната минута.

Аз съм само част от изграждането на нов румънски отбор – каза Даум. - Ако не ме искате вие, фенове и журналисти, още утре си тръгвам. Не е проблем. Винаги съм давал най-доброто. Не ме интересува дали ще подкрепят мен. Важното е да са зад отбора.“

Даум бе назначен като селекционер на Румъния миналото лято, но шансовете му за мондиала са минимални.

Лидерът в групата Полша бе сразен зловещо с 0:4 като гост на Дания. Въпреки това „дружина полска“ е най-вероятният първенец в групата си.

Англия спечели с 4:0 като гост на Малта, но последните три гола паднаха в последните 3 минути. Хари Кейн счупи прокобата да не може да вкарва през август и се разписа два пъти.