Йорданка Фандъкова: Трима души са потърсили подслон тази нощ Имаме готовност да приемаме и бездомни хора в кризисните центрове, заяви столичният кмет

56 снегорина работят в момента в София, всички снегопочистващи машини са били на терен през нощта

На 19 ноември 2018 да почерпят

Откриха откраднат през 2012 г. шедьовър на Пикасо в Румъния

Мей: Оставка няма да улесни Брекзит Призивите за оттеглянето на премиерката не стихват

Русия си намери майстора! Хърватия на полуфинал!

Хърватия е последният полуфиналист на световно първенство по футбол. Пред близо 44 000 зрители на стадион „Фищ“ в Сочи бронзовите медалисти от Франция 98‘ се наложиха с 6:5 след изпълнения на дузпи над Русия. Домакините изпращат изключително силно участие. Денис Черишев откри резултата в 31-ата минута, а малко по-късно Андрей Крамарич изравни. В продълженията Вида вкара за „шахматистите“, а Марио Фернандес прати мача на дузпи.

При тях пропуски направиха Фьодор Смолов и Марио Фернандес (Русия) и Матео Ковачич (Хърватия). На 1/2-финала „шахматистите“ ще се изправят срещу Англия.

„Някои от играчите ни получиха контузии, но въпреки проблемите можехме да решим мача и много по-рано – каза Лука Модрич, капитанът на Хърватия. – Когато поведохме с 2:1 не успяхме да запазим концентрация и противникът ни наказа за това. Определено на моменти се чувствахме и много изтощени, но при положение, че сме играли два мача по 120 минути в рамките на 6 дни, мисля, че това е напълно нормално. Благодаря на Господ, че в тези моменти показахме характера си“.