Приеха на първо четене промените в Закона за акцизите и данъчните складове Депутатите предлагат акцизът за бездимните цигари да бъде 40% от този на останалите

Красимир Каракачанов: Срещу България се води кампания от фалшиви новини България не се е договаряла с канцлера Меркел за транспортиране на мигранти, увери и премиерът

Водата в Осоговския манастир лекува всички болести Защо Македония трябва да е следващата ви дестинация?

Борисов към Порожанов за чумата: Проявете необходимото съчувствие, човещина и бързо плащайте Аз гледам животни и разбирам какво им е на хората, заяви премиерът

В България се е разхождал най-големият динозавър на планетата Учени са открили кост от Титанозавър край Трън

Транспортен бос въртял незаконна търговия в Слънчака Заловиха 200 000 цигари без бандерол

Йордан Цонев: ДПС няма да подкрепи вдигането на акциза на бездимните цигари

На 47 лв. увеличиха помощта „де минимис“ за фермерите, чиито животни бяха евтаназирани заради чумата

Двама възрастни предадоха на телефонни измамници 40 000 евро

Мирослав Ненков: НЗОК през годините се превърна в административна структура

Руски огън по немски рефер

Този изстрел мина наистина наблизо!

Фенове на „Спартак“ (Москва) изстреляха огнена ракета, която почти улучи германския съдия Денис Айтекин. В 15-ата минута при гостуването на „Марибор“ (1:1) от блока на руснаците излетя „куршум“ към терена. Телевизионните повторения показаха как ракетата се размина с около метър от германеца. При това хулиганите на „Спартак“ нямат нищо общо с „Пари Сен Жермен“. А французите имат за какво да беснеят срещу Айтекин, съдийствал при разгрома понесен от ПСЖ срещу „Барса“ (6:1) в 1/8-финал през март.

39-годишният Айтекин спря мача за 3 минути. Впоследствие агитката на „Спартак“ продължи да прави огнена хореография, но до края проблеми нямаше. Руснаците поведоха с гол на Александър Самедов след час игра, а Дамиян Бохар изравни в 85-ата минута. Треньорът на „Спартак“ Масимо Карера веднага хвърли в игра резервата Ивелин Попов, но до втори гол за гостите не се стигна. Петте минути на нашия футболист №1 за последните 2 години са единствените български в Шампионската лига. Георги Миланов не игра за ЦСКА (Москва) при 2:1 над „Бенфика“, а Живко Миланов не бе в групата на АПОЕЛ при 0:3 срещу „Реал“ заради контузия.

Ремито в Марибор определено се понрави на фаворитите в групата „Ливърпул“ и „Севиля“. Двата отбора, финалисти в Лига Европа от миналата година, завършиха 2:2 на „Анфийлд“. Двубоят бе белязан с първия мач на Фелипе Коутиньо за „Ливърпул“ през новия сезон – бразилецът влезе за 15 минути.

Червените“ от града на Бийтълс са единственият английски тим, който не успя да спечели първия си мач в груповата фаза. Между двамата треньори изригна огън. Едуардо Берисо напсува Юрген Клоп и бе изгонен на трибуните. „Защо крещиш? Какво съм ти направил?“, извикал германският наставник на „Ливърпул“ към съперника.

Севиля“ поведе след гол на Вилсам Йедер, но Роберто Фирмино и Мохамед Салах обърнаха резултата до почивката. Освен това египтянинът изпусна дузпа. А Хоакин Кореа изравни в 72-ата минута.

Ирландската легенда Рой Кийн се заяде с „Ливърпул“ в тв интервю. „Мисля, че този отбор може да премине най-много груповата фаза и после ще отпадне – рече бившият капитан на „Манчестър Юнайтед“. – Всички „големи момчета“ в турнира начело с „Реал“ могат само да се смеят на този „Ливърпул“. Тези футболисти играят в защита като училищен отбор.“

До голяма степен Кийн има право, въпреки че изказването е меко казано заядливо. „Ливърпул“ определено се провали на трансферния пазар. Единственият голям футболист, привлечен от тима е Мохамед Салах от „Рома“. Клубът изпусна златен шанс да забогатее от Коутиньо, който може би никога няма да е същият в червената фланелка на „Анфийлд“.