Симеон Славчев на прага на групите

България почти сигурно ще има представител в груповата фаза на един от евротурнирите. Националът Симеон Славчев направи голям мач за азерския „Карабах“, който срази АПОЕЛ (Никозия) с 2:1 като гост в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Победителят от дуела ще отиде в плейофа, а дори да отпадне, влиза директно в групите на Лига Европа.

Славчев игра 90 минути, а „Карабах“ води до 90-ата минута с 2:0, когато допусна гол – искрицата надежда за кипърците.

Полуфиналистът в Шампионската лига от миналия сезон „Аякс“ мина прилично през ада на стадион „Тумба“. Благодарение на гол на ветеран Клаас Ян Хунтелаар холандският гранд направи 2:2 с ПАОК, но още доста ще трябва да се потруди за класиране. В „Аякс“ вече не играят най-големите звезди от паметния минал сезон. Холандия пък вече даде една жертва – ПСВ „Айндховен“ отпадна още в миналия кръг от Шампионската лига.

Цървена звезда“, еврошампион от 1991 година, направи 1:1 у дома срещу „Копенхаген“.