"Сити" се разправи с "Арсенал"

"Манчестър Сити" се разправи с "Арсенал" при успеха с 3:1 в мач от Висшата лига на Англия. Най-резултатният футболист в историята на "гражданите" Серхио Агуеро игра със специални златни обувки, след като подобри 77-годишния рекорд на Ерик Брук, вкарал 177 попадения в периода 1927-2940 г. На почивката срещу „Арсенал“ обаче аржентинецът си обу старите кожени бутонки и веднага вкара. Разписа се от дузпа за 2:0, а голът беше 179-и за него с екипа на „Сити“.

Преди него отбеляза Кевин де Бройне. Габриел Жезус също бе точен, след не отсъдена засада. За „артилеристите“ се разписа Александре Лаказет.

Победата за "Сити" е десета в 11 мача.

В друг двубой "Тотнъм" се поизпоти при домакинството си на последния в класирането "Кристъл Палас". "Шпорите" все пак успяха да победят с гол на Сон Хюн-Мин в средата на второто полувреме.