„Сити“ смрази сър Елтън Джон

England manager Roy Hodgson watches the action from the touchline during the international friendly football match between England and Peru at Wembley Stadium in north London on May 30, 2014. AFP PHOTO / BEN STANSALL -- NOT FOR MARKETING OR ADVERTISING USE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE

„Манчестър Сити“ и Пеп Гуардиола не показаха никаква милост към футболната страст на сър Елтън Джон. Легендата дойде да гледа своя любим „Уотфорд“, който катастрофира – 0:6 у дома срещу новия лидер. Транспортните неволи преди мача не попречиха на „гражданите“. Заради проблеми с железопътните възли в Англия отборът на Гуардиола спешно нае чартър до Лондон. А на терена бе пълен господар.

Серхио Агуеро вкара два гола за четири минути, след него се разписа и Габриел Жезуш преди почивката. Двамата се очертават като най-атомния нападател тандем във Висшата лига. Агуеро се разписа в осмо поредно гостуване на „Сити“. Единствено повече поредни мача на чужд терен с гол е наредил Робин ван Перси – девет. През второто полувреме за четвърти път за „Сити“ вкара аржентинският защитник Николас Отаменди. Последва и трети гол на Агуеро в края за 5:0 и шести от дузпа на Рахийм Стърлинг. Аржентинецът изпревари Ромелу Лукаку при голмайсторите – 5 попадения досега. А „Сити“ доказва мощта си след 5:0 в миналия кръг срещу „Ливърпул“.

„Манчестър Юнайтед“ има шанс да си върне върха при победа с поне четири гола над „Евертън“ в неделя. Легендата на „червените дяволи“ Райън Гигс призова Уейн Руни да се зарадва, ако вкара на „Олд Трафорд“. 13 години рожбата на „Евертън“ радваше феновете на „Юнайтед“, преди да се завърне у дома това лято.

„Бърнли“ пък се превръща в майстор на грандовете през сезона. След като победи шампиона „Челси“ с 3:2 като гост на старта, тимът ухапа и „Ливърпул“ на „Анфийлд“ - 1:1. Скот Арфийлд даде преднина за гостите в 27-ата минута, но почти веднага Мохамед Салах изравни. За първи път през сезона Фелипе Коутиньо започна като титуляр за „Ливърпул“. Превъзходството на тима на Юрген Клоп бе огромно, но победен гол като по чудо не влезе. Дори „Бърнли“ имаше две чисти положения след корнери да удвои.

За първи път в историята на английските лиги, датираща от 1888 година, отбор загуби първите си пет мача, без да отбележи гол. Срамната статистика е за „Кристъл Палас“. Въпреки уволнението на холандския треньор Франк де Бур и завръщането на Рой Ходжсън ситуацията за лондонските „орли“ не се промени – 0:1 у дома от „Саутхемптън“. Стивън Дейвис попари „Селхърст Парк“ още в шестата минута.

Други резултати: „Хъдърсфийлд“ - „Лестър“ 1:1, „Нюкасъл“ - „Стоук“ 2:1, „Уест Бромич“ - „Уест Хем“ 0:0, „Борнемут“ - „Брайтън“ 2:1.