Скриха топката на Манчестър

Грандовете от град Манчестър - „Юнайтед“ и „Сити“ се издъниха в срещите си от седмия кръг във Висшата лига. Съперниците им - „Стоук“ и „Тотнъм“ скриха топката на едни от фаворитите за титлата през настоящия сезон.

На „Олд Трафорд“ - Юнайтед направи 1:1 със „Стоук“ (Сити). „Червените дяволи” развалиха 100% си актив в домакинските си мачове от първенството срещу този съперник. В предишните осем двубоя на „Театъра на мечтите“, „Юнайтед“ винаги стигаше до трите точки. Този път това обаче не се случи, като за това сериозна роля имаше и стражът на гостите Лий Грант. На няколко пъти през първата част той „заключи“ вратата си, спасявайки опасни удари на Златан Ибрахимович и Джеси Лингард. През втората част „Юнайтед“ откри чрез резервата Антони Марсиал (69). В последните десет минути на мача Джо Алън възстанови равенството, след като се възползва от неубедителната изява на Давид де Хеа. До края на мача играчите на Жозе Моуриньо опитаха да стигнат до трите точки, но без успех. Близо до гола бе Пол Погба, който засече с глава отлично центриране на Маркъс Рашфорд, но топката срещна напречната греда.

На „Уайт Харт Лейн“ бе спряна серията от шест поредни победи на „Манчестър Сити“. Там „Тотнъм“ победи отборът на Хосеп Гуардиола с 2:0. Александар Коларов си вкара автогол в началото на мача, а малко след това Деле Али удвои. След почивката Кристиан Ериксен пропусна дузпа.

В класирането води „Сити“ с 18 точки. Втори е „Тотнъм“ със 17, а „Юнайтед“ е шести с 13 пункта.