„Славия“ най-добра от 2011 година

„Славия“ прави най-добрата си серия от 2011 година насам. С 1:0 срещу „Витоша“ (Бистрица) тимът на Златомир Загорчич нареди четири поредни успеха. Преди малкото столично дерби „Славия“ спечели с по 1:0 срещу „Ботев“ (Пд) и „Царско село“, както и срещу „Берое“ - 2:1.

Георги Йомов вкара единствения гол в 52-ата минута. През целия мач „белите“ бяха по-добри от последния в елита. През първото полувреме обаче опит за центриране на Мартин Станкев можеше да доведе до гол, но топката срещна гредата.

Успехът изпрати „Славия“ на пето място в класирането – на 14 точки от лидера „Лудогорец“. Все повече затъва „Витоша“, който има 1 победа и 13 загуби. Воденият от Енгибар Енгибаров тим е в серия от шест поредни загуби, спечели единствено срещу „Царско село“ с 3:2 у дома.