24 домашни стопанства не са изпълнили предписанията срещу африканската чума по свинете

България приема еврото най-рано през 2023 г.

Фандъкова проверява ремонта на Северен парк

В кожата на „Комисар Рекс” са влизали пет немски овчарки

Италия опитва да избегне избори Левицата постави пет условия за коалиция с „Пет звезди”

КАТ свали табелите на автомобил и ги загуби Собственичка на кола от Кърджали 6 месеца чака справедливост

Операцията на Стефан Данаилов е преминала успешно

След 10 години „Левски“ пак пусна 4 на „Герена“! Историческо 0:7 от АЕК (Ларнака)

Болезнена загуба с 0:4 от АЕК (Ларнака) записа „Левски“ в Лига Европа. „Сините“ паднаха тежко у дома и бяха елиминирани от надпреварата с общ резултат 0:7. И четирите гола за гостите от Кипър реализира звездата на тима Иван Тричковски – по две през двете полувремена. За последно „сините“ паднаха със същия резултат на стадион „Георги Аспарухов“ в евротурнирите през сезон 2009/10. Тогава в груповата фаза на втория по сила турнир „Лацио“ разнищи тима на Ратко Достанич в София. В историята си „Левски“ няма друга загуба с общ резултат 0:7. През годините столичният гранд бе губил с 1:7 след два мача от унгарския „Дожа“ (Уипещ) през 1974 година, с 2:7 от „Милан“ през сезон 1988/89, а последният случай, в който отборът не успя да вкара в два мача от елиминационна фаза и загуби и двете срещи бе срещу „Тампере“ – два пъти по 0:1 през 2007 година.

Сега наставникът Петър Хубчев опита да изненада съперника с две промени в стартовия състав в търсене на впечатляващ обрат след 0:3 в Ларнака. В сърцето на отбраната застана Деян Иванов, заел мястото на Янис Каргас. В атака пък абсолютен дебют направи Найджел Робърта, дошъл преди седмица на „Герена“. Именно младият холандец замени Давиде Мариани в стартовия състав, но и схемата на игра на „Левски“ бе различна – 4-2-1-3. Освен това като десен бек започна Ивайло Найденов, тъй като титулярният такъв Живко Миланов бе наказан.

„Сините“ започнаха агресивно двубоя, но в първите 10 минути всичко бе срещу тях. Първо дебютантът Найджел Робърта пропусна от чиста позиция, след като получи отличен пас от Ивайло Найденов. Ситуацията дойде още във 2-ата минута. Пет по-късно Хали Тиам получи контузия и бе заменен принудително от Илия Юруков. А в 8-ата минута главният съдия Глен Ниберг от Швеция посочи бялата точка за гостите. Нарушението извърши Мартин Райнов, но грешката в отбрана бе групова, тъй като преди това на два пъти играчи на гостите бяха оставяни непокрити. Зад топката застана опитният Иван Тричковски, чийто изстрел бе безпогрешен. Голът успокои гостите и развали плана на Петър Хубчев да притисне съперника от първата минута. В 28-ата минута интригата окончателно приключи. Гиану намери перфектно Тричковски в наказателното поле, а последвалият удар на македонеца влетя неспасяемо под гредата на „сините“ – 0:2. В 35-ата минута Станислав Костов бе намерен отлично от Иван Горанов, но последвалият удар на нападателя бе слаб и попадна право в ръцете на испанския страж.  Две минути преди края на първото полувреме Найденов отново бе оставен непокрит на десния фланг. Юношата на „сините“ овладя топката, след което намери Костов, но последвалият изстрел бе твърде неточен. А в даденото от съдията продължение Тричковски пропусна да направи резултата класически, след като за пореден път бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините.

Второто полувреме започна огледално на първото – с положение пред Робърта. Холандецът напредна дълбоко в половината на кипърския тим, а последвалият му изстрел бе спасен от Тоно. В 52-ата минута теренът напусна Станислав Костов, а мястото му бе заето от Франко Мазурек. И в този двубой обаче аржентинецът не успя да загатне за качествата, с които разполага. А към днешна дата това е футболистът, притежаващ най-сходни данни спрямо тези на продадения Давиде Мариани. В 63-ата минута техничен удар на Мазурек не затрудни Тоно. В общи линии през второто полувреме мачът се доиграваше, а „Левски“ трудно създаваше положения. В 75-ата минута падна и третият гол във вратата на Миятович. Центриране от фаул на Акоран бе засечено от Тричковски на втора греда, след като македонският нападател бе оставен непокрит. И за да бъде крахът още по-болезнен, тимът на Петър Хубчев допусна и четвърти гол след нова груба грешка в отбрана. В 82-ата минута вездесъщият Тричковски направи 4:0 за гостите с удар от близо.

Така „Левски“ приключи за поредна година участието си в Европа далеч от груповата фаза. Тимът ще се концентрира във вътрешното първенство, където записа две победи и равен след първите 3 кръга, а също и в турнира за Купата на България.