Трима души загиват на място, след като ги урдя влак в Лондон

Съдът върна на прокуратурата делото срещу Мирослав Боршош (СНИМКИ) Бившият изпълнителен директор на НДК отговаря за прахосването на 3 431 146 лв

Над 60 потомци на Първановия род се събраха на среща в Еленско

Колоездач-руснак загина в катастрофа

Пуснаха 400 000 рибки в Дуранкулашкото и Шабленското езеро

Определиха гидовете на участниците в Международното математическо състезание в Бургас

Ментета на британски лири произвеждани в Пловдив При акцията на ГДБОП са иззети 68 000 монети от по 2 паунда с перфектно качество

Бесарабски българи завършиха обучението си по право във ВТУ Три месеца те изучаваха правните закони по съвместната магистърска програма на руски език

Първа инвестиционна банка стартира седмото издание на конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

Шофьор загина под гумите на бетоновоза си

ЕС удължи с година санкциите срещу Русия

Рафа Маркес влезе в триото на великите

Стефанова със злато в Китай

Антоанета Стефанова спечели златен медал в ускорения шахмат на вторите световни интелектуални игри в Хуайнан (Китай). В партията си от последния кръг българката победи световната шампионка Александра Костенюк (Русия) и събра 4,5 точки, колкото имат още сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна), Катерина Лахно (Русия) и Анна Ушенина (Украйна). Допълнителните показатели обаче поставиха Ети на първо място. Днес и утре са срещите на блиц.

Световният шампион при мъжете Магнус Карлсен пък триумфира в крайното класиране на сериите „Гранд Чес Тур“, след като завърши трети в последния турнир в Лондон, спечелен от Фабиано Каруана (САЩ). Норвежецът събра 41 точки, а след него останаха Максим Вашие-Лаграв (Франция, 38 т.) и Левон Аронян (Армения, 29 т.). Най-добрият роден шахматист Веселин Топалов участва само в първия турнир в Париж и с актива си от 2 т. се нареди 19-и в сериите.