Волен Сидеров: Нямаме претенции към поста енергиен министър

Антон Кутев: Тече процес по самосваляне на правителството

Радослав Янков: Не оправдах собствените си очаквания

БЛС ще решава днес дали да бъде даден мандат за подписване на Националния рамков договор със НЗОК

Днес отбелязваме Тодоровден

Намалено водоподаване в Пловдив Причината е едновременна авария в половината от помпените станции

Цветан Цветанов в Брест: Цецо Луканов ще бъде кмет на всички жители на Брест

Стефанова със злато в Китай

Антоанета Стефанова спечели златен медал в ускорения шахмат на вторите световни интелектуални игри в Хуайнан (Китай). В партията си от последния кръг българката победи световната шампионка Александра Костенюк (Русия) и събра 4,5 точки, колкото имат още сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна), Катерина Лахно (Русия) и Анна Ушенина (Украйна). Допълнителните показатели обаче поставиха Ети на първо място. Днес и утре са срещите на блиц.

Световният шампион при мъжете Магнус Карлсен пък триумфира в крайното класиране на сериите „Гранд Чес Тур“, след като завърши трети в последния турнир в Лондон, спечелен от Фабиано Каруана (САЩ). Норвежецът събра 41 точки, а след него останаха Максим Вашие-Лаграв (Франция, 38 т.) и Левон Аронян (Армения, 29 т.). Най-добрият роден шахматист Веселин Топалов участва само в първия турнир в Париж и с актива си от 2 т. се нареди 19-и в сериите.