Стефанова със злато в Китай

Антоанета Стефанова спечели златен медал в ускорения шахмат на вторите световни интелектуални игри в Хуайнан (Китай). В партията си от последния кръг българката победи световната шампионка Александра Костенюк (Русия) и събра 4,5 точки, колкото имат още сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна), Катерина Лахно (Русия) и Анна Ушенина (Украйна). Допълнителните показатели обаче поставиха Ети на първо място. Днес и утре са срещите на блиц.

Световният шампион при мъжете Магнус Карлсен пък триумфира в крайното класиране на сериите „Гранд Чес Тур“, след като завърши трети в последния турнир в Лондон, спечелен от Фабиано Каруана (САЩ). Норвежецът събра 41 точки, а след него останаха Максим Вашие-Лаграв (Франция, 38 т.) и Левон Аронян (Армения, 29 т.). Най-добрият роден шахматист Веселин Топалов участва само в първия турнир в Париж и с актива си от 2 т. се нареди 19-и в сериите.