Студът накара Азаренка да бие бързо

Студът в Париж накара Виктория Азаренка да запише бърза победа на старта на „Ролан Гарос“. Полуфиналистката от Ю Ес Оупън даде само три гейма на Данка Ковинич (Черна гора) и след 64 мин двубоят приключи - 6:1, 6:2. Температурата в Париж бе едва 8 градуса, необичайно студено за турнира, който иначе е в края на май. А в първата част мачът бе прекратен за около 50 минути заради дъжд.

Живея във Флорида, свикнала съм с горещо време“, заяви ядосана беларускинята, която се появи на корта с дебело розово яке.

Реакцията й бе в отговор на искането на главния съдия да остане на терена, докато се реши дали двубоят да продължи заради дъжда.

При мъжете първата сензация вече е факт. 19-годишният италианец Яник Синер изхвърли от турнира12-я в света Давид Гофен (Белгия) - 7:5, 6:0, 6:3. Мачът се игра под новия покрив на централния корт, който за първи път бе спуснат.