Съдии мачкат Константинов

Огромна съдийска несправедливост и червен картон на треньора Пламен Константинов доведе до загубата с 0:3 (-23, -24, -28) на руския „Локомотив“ (Новосибирск) при гостуването на белгийския „Нолико“ във волейболната Шампионска лига. При 28:28 в третия гейм руснаците атакуваха през блокадата на домакините, но съдията на линията даде „аут“. Видеоповторението показа, че блокът е играл с топката и дори белгийските фенове започнаха да освиркват съдиите, но не последва промяна на решението. Тогава бесният Константинов се хвърли в агресивен протест към съдийската маса, което доведе до червен картон и точка на противника, оказала се победна.

Цветан Соколов пък бе герой с 27 точки за победата на италианския „Кучине Лубе“ (Чивитанова) с 3:2 (-27, -28, 23, 22, 10) над полския „СКРА“ (Белхатов) в друг от първите четвъртфинални мачове.