Прокуратурата повдигна три обвинения на Мартин Трифонов Може да получи 30 години затвор или доживотен

Нинова: Героите от Илинденско-Преображенското въстание показаха силата на българския национален дух

Румен Петков на Петрова нива: Илинденско-Преображенското въстание е неразделна част от българската история

Доброволци обновяват едно от най-големите български села

Евакуираха 400 пътници при авария на ферибот край Испания

Жан-Клод Юнкер ще се подложи на спешна операция

Съдия уби ЦСКА в Лига Европа

ЦСКА напусна Лига Европа с високо вдигната глава и жесток гняв срещу френски съдия. Четвърт век след престъплението на Жоел Киню в полуфинала на световното в Щатите на мача Италия – България,(2:1) на сцената излезе сънародникът му Амори Делерв.

В 20-ата минута на мача „Зоря“ – ЦСКА (1:0) арбитърът подмина чиста дузпа за българите, а в ответната атака даде червен картон за Иван Турицов. И ако изгонването на защитника бе правилно заради втори жълт картон, то ситуацията секунди по-рано бе повече от скандална. И в първия двубой „Зоря“ получи много спорна дузпа, за да стигне до скъпоценния гол на чужд терен, който изпрати тима в следващата фаза на турнира. Преди година срещу „Копенхаген“ отново арбитрите удряха (не)по едно рамо срещу съперника на „червените“.

ЦСКА игра смело на украинска земя, за да заличи 1:1 от първия двубой. Вратарят Микита Шевченко бе героят за домакините. Стражът спаси два голови удара на Кристиян Малинов и Евандро. С човек по-малко ЦСКА не успя да стигне до много повече. И въперки това най-успелият български отбор се представи отлично на стадиона в Запорожие. Украинците си играха с огъня и го укротиха, а за „червените“ остана разочарованието. В последната минута на редовното време „Зоря“ вкара победния гол чрез Назари Русин. Тогава французинът Делерв отново даде скандално решение – само две минути добавето време… При шест смени и много спирания на играта.

Треньорът Люпко Петрович заложи като първа смяна юношата Митко Митков, а на пейката имаше други трима от лятната селекция – Греъм Кери, Тони Уот и Диего Фабрини. А на трибуните беше пратен английското крило Вив Соломон-Отадор. Чак в последните пет минути влязоха Кери и Уот.

ЦСКА си замина от Европа и с още един горчив привкус – в нито един от трите мача на чужд терен отборът не вкара гол. Нулеви равенства имаше на дуелите с „Титоград“ и „Зоря“, а отборът претърпя поражение с 0:1 от „Осиек“, което бе неутрализирано при изпълнение на дузпи.

„Червените“ стигнаха до същото стъпало на Лига Европа, до което бяха и миналата година – трети квалификационен кръг. И ако датският „Копенхаген“ преди 12 месеца беше повече от труден, то „Зоря“ бе повече от преодолим.