Корнелия Нинова: Борисов изправи държавата срещу народа Тук сме с хората от Шарково и цяла България, за да ги защитим

Официално: Италианската ера в „Левски“ приключи!

МВнР на Русия: Споразумението за името между Гърция и Македония не укрепва сигурността на Балканите

Мая Манолова за отстраняването й от заседанието на Тристранката: Няма да чакам покани да си свърша работата Валери Симеонов следващия път да прочете и спази закона, призова националният омбудсман

Лодка с бежанци потъна край Кипър, 16 сирийци се удавиха, издирват се още 30

Пътен рецидивист, погубил момче, бе задържан под стража

Внезапен дъжд в Кавала, реки по улиците и изкоренени дървета (СНИМКИ)

Тристранката не подкрепя законопроекта за личната помощ на Мая Манолова

Почетоха годишнината от рождението на Апостола на мястото, където се предполага, че е погребан

Шуменци се поклониха пред Апостола, честваха и 140 г. свобода

Горяща кола спря движението на трамваи 1, 6 и 7 в центъра на столицата

Тенисистите атакуват първото място в групата

Тенисистите ни, водени от капитана Тодор Енев, записаха втора убедителна победа с 3:0 за Купа „Дейвис“. На кортовете „Локомотив“ в Пловдив националите не дадоха шанс на Исландия. Първия успех взе Александър Лазов, а после и Димитър Кузманов, като и двамата прегазиха съперниците си с по 6:1, 6:1. В решителния мач на двойки Кузманов и Васил Младенов сразиха Гунарсон и Сигурдсон – 6:2, 6:1.

Ден по-рано тимът победи със същия резултат и Албания, а днес играе с Македония в пряк сблъсък за първото място в групата. До момента македонците имат същия баланс като нашите. Трикольорите пък могат да се похвалят само с 8 загубени гейма от общо 6 срещи досега.
„Ще ни е трудно в третия двубой днес, защото е решителен мач – заяви Кузманов. – Не трябва да подценяваме никого, а да играем за всяка точка и всеки гейм.“

От тази година отборите от група III на Зона Европа са разделени на две и в Пловдив участват общо 8 тима. Първото място в другата група ще си оспорват Монако и Кипър.
Победителите ще играят съботен финал за изкачване в по-горно ниво.

Междувременно две българки продължават на четвъртфиналите на турнира в Анталия. Петя Аршинкова и Габриела Михайлова победиха Агустина Члпак (Аржентина) и Вивиен Сандберг (Германия) с 6:2, 6:0 на двойки.