Турция готова на санкции от САЩ Кремъл иска да е посредник между Дамаск и кюрдите

Тръмп: Конфликтът в Сирия е между Анкара и Дамаск и те трябва да си го решат

Съветът за сигурност на ООН: Има риск от „разпръскването“ на пленени дейци на „Ислямска държава“ в Сирия

Започва изграждането на скейтпарк в Стара Загора

Всеки пети българин мизерства

„Трите коня“ в Примера газят със 17:2

Barcelona’s Uruguayan forward Luis Suarez celebrates after scoring a goal during the Spanish league football match FC Barcelona vs RC Deportivo de la Coruna at the Camp Nou stadium in Barcelona on October 15, 2016 / AFP PHOTO / LLUIS GENE

Грандовете в Примера дивисион отново доказаха надмощието си над останалите отбори от първенството. „Атлетико“, „Реал“ и „Барселона“ разбиха своите противници от 8-ия кръг с общ резултат 17:2. Най-изразителният успех бе за тима на Диего Симеоне, постигнал звучната победа от 7:1 над „Гранада“.

Градският съперник „Реал“ бе с една идея по-снизходителен при визитата на „Бетис“ – 6:1. По този начин Зинедин Зидан и компания прекъснаха негативната серия от 4 последователни равенства във всички турнири. Всичко бе решено още преди почивката, когато „белият балет“ поведе с 4:0. Рафаел Варан, Карим Бензема, Марсело и Иско бяха точни през първите 45 минути. Испанецът добави още един гол след почивката, а Кристиано Роналдо заби шестото попадение за „Реал“.
„Започнахме много силно и това много ни помогна – призна Зизу след победата.- През първото полувреме бяхме наистина впечатляващи. Действахме енергично, с голямо усърдие, а и след като вкарахме гол, нещата станаха по-лесни.“

„Най-скромната“ победа бе за изоставащия в класирането шампион „Барселона“. Каталунците удариха „Депортиво“ с 4:0 на „Камп Ноу“. Двубоят бе помрачен от дежурната изцепка на Луис Суарес. В 35-ата минута при резултат 1:0 уругваецът удари без топка Алехандро Арибас в главата. Непозволените действия останаха ненаказани от главния арбитър Хосе Санчес.
Именно Суарес асистира за 1:0 на Рафиня, а секунди след инцидента с Арибас бразилеца вкара втория си гол. Класическото 3:0 дойде след попадение на Суарес, а крайното 4:0 оформи завърналият се след контузия Лео Меси.

Попадението на гениалния аржентинец се оказа историческо, а с него той счупи рекорда на Телмо Сара от „Атлетик“ (Билбао) за най-много голове в домакински двубои – 180.
В същото време назначеният като световен посланик на „Барса“ бивш ас на тима – Роналдиньо, пропусна да изгледа успеха на каталунците, въпреки че се очакваше да бъде на трибуните на „Камп Ноу“.
В класирането лидер е „Атлетико“ с 18 точки, колкото има и „Реал“. „Севиля“ е трети със 17, а „Барса“ има 16.