Ужас с контузии в ЦСКА

Въпреки че е единственият без загубена точка в Първа лига, ЦСКА влезе в спиралата на ужаса с контузиите. Почти всеки мач „червените“ губят основен футболист. Жоржиньо е поредният, който отпада за неопределено време, при инфарктната победа с 2:1 над „Славия“. В 52-ата минута крилото беше ритнат брутално от Славчо Шоколаров и има съмнение за скъсани връзки в глезена. Официалният сайт на ЦСКА твърди, че Жоржиньо няма шанс да се оправи за реванша срещу „Копенхаген“ в Лига Европа в четвъртък, както и за дербито с „Лудогорец“ в неделя.

В лазарета на „червените“ са още Рафаел Енрике, Едвин Джеси и Жеферсон. Надеждата е последните двама да са готови за датската експедиция.

Сръбски стрели, завършили с извинение, летяха на стадион „Българска армия“. След като Мауридес вкара осмия си гол в първите 7 мача за ЦСКА в последната минута и донесе победата, треньорът Нестор Ел Маестро направи плонж по колена на терена. Реакцията предизвика ярост у Златомир Загорчич, наставника на „Славия“. „Това не е ЦСКА, футболът им не ми харесва – каза бившият национал. - Най-много ме ядоса нещо не на терена, а не пейката. Беше ми гадно. Колегите трябва да имат уважение помежду си. А начинът, по който се радваха, ме ядоса. Това не е достойно за клуб като ЦСКА. Биха ни, честито, но с тази игра няма как да станат шампиони. Какъв сърбин е Ел Маестро? Имената на сърбите завършват на „ич“...“

„Ако съм наранил господин Загорчич по някакъв начин, му се извинявам – отвърна треньорът на ЦСКА. - Имам голям респект от него. И двамата сме от една и съща страна и му желая успех. Аз също мога да се оплача от много неща. През първото полувреме футбол се игра само 25 минути и съперника вкарваше топката в игра за 40-45 секунди.“

28_1

Ел Маестро предупреди за опасност, която застигна ЦСКА през миналия сезон. Тогава Фернандо Каранга се превърна в ракета носител на отбора. И когато беше наказан или контузен, ЦСКА изпитваше огромна трудност пред гола.

„Не трябва да се разчита само на Мауридес, защото можем да станем прекалено зависими от него – коментира Ел Маестро. - Имаш ли такъв нападател, трябва да го използваш по най-добрия начин.“

ЦСКА е единственият отбор в Първа лига, който има 4 победи от 4 мача. А „Славия“ стана първият тим, който се разписа във вратата на Витаутас Чернаускас чрез Янис Карабельов.