Федерер на полуфинал в Мелбърн след 90 минути игра

Четирикратният шампион Роджър Федерер се класира за 13-и път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 17 швейцарец победи германеца Миша Зверев с 6:1, 7:5, 6:2 за 92 минути.

Той взе първите пет гейма само за 12 минути, а след още седем минути на корта той вече имаше сет аванс.

Във втората част Зверев започна по-добре и дори поведе с пробив за 3:1, но Федерер бързо изравни за 3:3.

Германецът беше само на 2 точки от успеха в сета при 5:4 и 30:15 при сервис на съперника, но Федерер се мобилизира и взе следващите десет разигравания по пътя към обрата за 7:5.

В третата част швейцарецът доминираше. Той взе пет поредни гейма, за да триумфира.

Федерер пласира 65 печеливши удара срещу 30 на съперника. Зверев опита познатата тактика с агресивна игра сервис-мрежа, която му помогна да елиминира номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) в четири сета на осминафиналите. Германецът излезе 75 пъти на мрежата, но спечели едва 30 точки.

В следващата фаза на турнира, швейцарецът ще се изправи срещу сънародника си Станислас Вавринка, който пък победи Цонга по-рано днес.