Втори фалит на застраховател очаква опозицията Спецслужбите съобщили на премиера Бойко Борисов, че има сериозен проблем в сектора

Доминик Рааб: През октомври ще бъде възможно сключване на договор с ЕС за Брекзит

По-ниски данъци за празни жилища Предлагат стимули за собствениците да ги дават под наем

Владимир Савов поема временно поста на Ралица Агайн в КФН

Планирайте море до 12 септември Есенен полъх от следващата седмица, температурите падат с 10 градуса

Financial Times с нов проект в България

Франция мечтае за нов световен връх!

20 години след спечелването на единствената до момента световна титла, Франция отново мечтае за най-високия връх във футбола. Тимът на Дидие Дешан е първият полуфиналист на мондиала в Русия след успех с 2:0 над бойкия тим на Уругвай.

В герой за „петлите“ се превърна Антоан Гризман, отличил се с гол и асистенция. Звездата на „Атлетико“ (Мадрид) даде голов пас към Рафаел Варан и сам довърши южноамериканците след почивката. Така нападателят вече има 7 гола за Франция в последните 6 мача в елиминационни мачове от големи турнири (Мондиал и Евро 2016).

За Варан пък това бе трето попадение на нациолано ниво като интересното е, че всичките са реализирани след удар с глава. Двубоят пък пропусна голямата звезда на „урусите“, таранът Едисон Кавани. Играчът на ПСЖ се контузи при успеха с 2:1 над Португалия на 1/8-финалите и не успя да се възстанови навреме. А последният път, когато Кавани и Сураес не си партнираха отново доведе до негативен за Уругвай резултат – 1:4 от Бразилия.

Така в крайна сметка Франция е на 90 минути от мач за титлата. В следващата фаза Мбапе и компания ще се изправят срещу победителя от Белгия и Бразилия.