Хамилтън най-бърз в първата свободна тренировка в Австрия

admin-ajaxЛюис Хамилтън спечели първата свободна тренировка за Гран при на Австрия от Формула 1. Световният шампион бе по-бърз с 0,127 секунди от съотборника си Валтери Ботас. Пилотите на „Мерцедес“ стартираха в надпреварата с аеродинамично подобрение на болидите, което се очаква да даде решително предимство в битката с „Ферари“. Двата автомобила на „червените кончета“ имаха проблеми. Себастиан Фетел даде четвърто време, а Кими Райконен бе шести.

Същевременно Германия остана без старт през 2019-а. Състезанията на пистата „Хокенхайм“ и „Нюрнбургринг“ отпаднаха от календара заради финансови разногласия между домакините и шефовете на Формула 1. Мястото на Германия ще заеме Маями с втори кръг в САЩ.