Космическа сянка тегне над местните избори Ретроградният Меркурий залага капан, сочи прогнозата на астролога Светлана Тилкова - Алена

Авантаджии с палатки превзеха плажа на Крапец Румънци отдават незаконно каравани под наем на пясъка, български “еколози” ползват гората за тоалетна

Борис Джонсън: Ще връщаме обратно мигранти, които прекосяват Ламанша незаконно

Голям пожар гори до село Бегово Засега няма опасност за населението

Крадците на данни от НАП опитвали да заметат следите си Файл, изтрит от Кристиян, напълно идентичен с получен в редакцията на “Капитал”

Цветана Пиронкова отпадна в Синсинати

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира с награден фонд 2,8 милиона долара в Синсинати. Българката загуби с 5:7, 3:6 от осмата в света Роберта Винчи след 1 час и 40 минути игра.

Първата ни ракета започна силно и имаше предимство в началото. Тя стигна до седем възможности за пробив още във втория гейм, но опитната италианка успя да ги спаси и да измъкне гейма. 33-годишната Винчи стигна до първи пробив за 3:2. Пиронкова успя веднага да изравни, но след това отново загуби сервис гейма си. Тогава вече Роберта се възползва и затвърди пробива, повеждайки с 5:3. Българката успя да се върне в сета и да изравни за 5:5, но усилията й бяха напразни, тъй като последва нов пробив и малко по-късно италианката затвори сета със 7:5.

Втората част Винчи имаше по-сериозно предимство. Тя проби за 3:1 и след това за 5:2. Поставената под номер 6 в основната схема успяваше да затрудни Цвети с прецизната си игра при дългите разигравания и по-рядко допускаше грешки. Пиронкова върна един пробив за 3:5, а след това спаси и един мачбол, но трябваше да се предаде.

Първата ракета на България започна турннира от квалификациите, а в първия кръг постигна убедителна победа над Дария Касаткина от Русия. Тя си тръгва от Синсинати с 90 точки за световната ранглиста и 15 205 долара от наградния фонд.

Пиронкова допусна четвърта загуба от пет мача срещу Винчи. Българката, която в момента е 74-а в света, за шести път игра на турнира в Синсинати. Тя не е стигала по-напред от втория кръг. Миналата година тя отпадна на този етап след загуба от световната номер 1 Серина Уилямс.