ЕС с ултиматум към Борис Джонсън да представи нов план за Брекзит до края на месеца

Адвокати не харесвали Гешев, ах

Искат нова дефиниция за понятието „автомобил“ Инициативата е на Jaguar

Министър Банов връща от Германия незаконно изнесени български археологически ценности

Комплексни екипи ще изследват причините за тежките катастрофи 96% вина на шофьорите е само според първоначален оглед, каза шефката на агенцията за пътна безопасност

Ураганът „Умберто“ остави без ток 22 000 домакинства и предприятия без ток на Бермудите

Движението „5 звезди“ се присъединява към „Зелените“ в Европейския парламент

Майк Помпео: Няма да толерираме поведението на Иран

Томислав Дончев: Местните избори ще са оценка за свършеното през изминалите години

Десетки жертви при атентат с камион бомба в Афганистан

Какво е, когато играят “Челси” и “Милан”? Отговорът на радио Ереван

Редовната казарма – ах, този политмираж

Лечението на Стефан Данаилов продължава в санаториума на ВМА в Хисаря

ЦСКА оцеля в дербито – 2:2

„Левски“ пропусна златен шанс да излезе със седем точки пред ЦСКА още в осмия кръг на първенството. „Сините“ пропиляха два гола преднина във вечното дерби и накрая то завърши 2:2.

До 18-ата минута Станислав Иванов и Найджъл Робърта вкараха по един гол за „Левски“. ЦСКА не отправи нито един точен удар във вратата на съперника през първото полувреме и по всичко личеше, че везните се накланят към „Герена“.

Четвърт час преди края обичайният заподозрян в „червено“ Евандро върна един гол. Треньорът на „Левски“ Петър Хубчев пусна в игра всички възможни дефанзивни футболисти и съдбата го наказа. Две минути преди края испанският бранител Раул Албентоса изравни резултата с глава след центриране. А в добавеното време Люпко Петрович, треньорът на ЦСКА, бе изгонен от рефера Георги Кабаков заради фаул в полза на „Левски“.

Дербито бе атрактивно като голове, но не и като класа. С изключение на попаденията ситуации почти липсваха. А публиката в сектор „А“, където са фенове на ЦСКА, освирква Петрович на почивката. Сърбинът е недолюбван и от „сините“, с които вече е шампион преди близо две десетилетия. След почивката обаче ЦСКА заигра по-атакуващо и по-стабилно със силна лява зона.

С равенството двата гранда запазиха жива интригата, но оставиха много въпросителни около играта си. Хубчев не успя да запази преднина в мач, който изглеждаше лесно спечелен. А експериментите на Петрович са спорни. Без значение дали е консултант или старши-треньор на ЦСКА. Сърбинът пусна във вечното дерби Пламен Гълъбов, чиито мачове на пръсти през сезона не стигат и за пръстите на една ръка. Отговорът беше на терена – „Левски“ вкара два гола през центъра за 18 минути. По същия странен начин Петрович пусна друг младок Митко Митков първи да обръща евродвубоя срещу „Зоря“ в Запорожие, след като осем мача крилото не бе в групата. Само за справка – след дуела на украинска земя юношата нито веднъж не е попадал сред 18-те. Както беше и срещу „Левски“.

На пейката Петрович остави петима от попълненията си – Густаво Бусато, Тони Уот, Брадли Мазику, Греъм Кери и Денис Давидов. Не е ясно защо от групата отпадна Жеферсон, който досега бе твърд титуляр, а Нуно Томас бе резерва.

В началото на сезона Петрович посочи цели на ЦСКА, поне една от които определи като задължителна – пробив в Европа или титла. Първата вече окончателно е загубена, а за втората въпросителните са големи.