ЦСКА почна контролите с победа

ЦСКА победи с 2:1 „Локомотив“ (Москва) в първата си контрола по време на лагера в Испания. Ндинга изведе десетия в руското първенство с гол в 51-вата минута след груба грешка на Георги Китанов. Две минути по-късно Руй Педро изравни след асистенция на Станислав Манолев. В края на мача Тонислав Йорданов вкара гол красавец за успех на „червените“.

Преди двубоя стана ясно, че Николай Бодуров е отхвърлил две оферти, преди да каже „да“ на ЦСКА. Едната е от Англия, другата от Русия. „Милтън Кийнс Донс“, който се състезава в Лига 1, поискал Бодуров, но бранителят отказал. „Доновете“ са 16-и в третото ниво на английския футбол и събират тим за атака на Чемпиъншип през идния сезон. Именно статутът на отбора не се понравил на българина. Другата оферта е била от „Арсенал“ (Тула). Руснаците обаче излезли с няколко условности, които не устройвали 30-годишния централен бранител. По този начин Бодуров предпочел ЦСКА и ще играе на „Българска армия“ през пролетта.