Няма замърсяване на въздуха от пожара край Ботевград Към момента пламъците са овладяни, съобщиха огнеборците

Световен отровител 19 със серен двуокис е България (обзор) 350 000 тона от отровния газ изхвърлила страната ни в атмосферата през 2018 г.

Виртуални турове сменят ваканциите Чрез добавена реалност ще посещаваме труднодостъпни и защитени места

Доплащаме за лечение по официални тарифи С Наредба на здравния министър ще се избегне нерегламентираното даване на пари

Задължителен ли е медицинският преглед, когато започваме работа

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ във вторник, 20 август 2019

ЦСКА продаде Виана и загуби с 2:4

ЦСКА продаде Диого Виана на унгарския „Дебрецен“ и веднага след това загуби с 2:4 от „Рубин“ (Казан) във втората си контрола на испанска земя. Официалният сайт на „червените“ оповести за трансфера на португалеца, но не обяви никакви подробности. Вероятно цената на виана е около 500 000 евро. По този начин ЦСКА още веднъж доказа, че е трамплин за футболисти и с един полусезон може да прави сериозни трансфери.

Без Виана българският гранд поведе с 2:0 срещу „Рубин“. Станислав Манолев откри резултата. А второто попадение на португалеца Руи Педро бе истински шедьовър – удар от въздуха в „сглобката“. До края на първото полувреме обаче „Рубин“ успя да изравни – вкараха Жонатас и Мохамед Оздоев. Остана впечатление доста слабата игра на ЦСКА в защита при попаденията.

В последните 20 минути „Рубин“ изкова победата след голове на Илзат Ахметов и Мийо Цакташ. Така ЦСКА е „наравно“ срещу руснаците в Испания, след като победи „Локомотив“ (Москва) с 2:1 в неделя.

В същото време клубът поздрави най-голямата легенда на българската борба Валентин Йорданов. Седемкратният европейски и световен, както и олимпийски от Атланта96, навърши57 години. От името на всички клубове с марката ЦСКА Йорданов получи честитка за празника.