ЦСКА срази първия на Чехия

ЦСКА взе престижна победа с 2:1 в четвъртата си контрола на испанска земя. „Червените“ сразиха чешкия шампион „Виктория“ (Пилзен), където от този сезон играе бившият халф на „Левски“ Роман Прохазка. През есента чехите направиха фурор в групите на Шампионската лига, където завършиха трети в конкуренцията на „Реал“, „Рома“ и ЦСКА (Москва). Сега им предстои дуел с „Динамо“ (Загреб) в 1/16-финал в Лига Европа.

Виктория“ поведе с гол на французина Жан-Давид Беогел от дузпа в 36-ата минута. В края на първото полувреме бразилецът Евандро от ЦСКА бе спънат в наказателното поле и Едвин Джеси изравни от бялата точка. А 10 минути преди края завърналият се след половингодишно лечение на контузия Енрике Рафаел матира „Виктория“ с удар от ъгъла на наказателното поле.

Централният нападател Мауридес се завърна в игра за ЦСКА, след като трансферът му в „Рапид“ (Виена) пропадна. Бразилецът пропусна победата в миналата контрола с 1:0 над китайския „Шанхай Шенхуа“.

Футболист №1 на България Кирил Десподов не бе включен в групата от треньора Нестор Ел Маестро. Крилото очаква всеки момент многомилионен трансфер – най-вероятно в посока английската Висша лига. Жеферсон пък излезе принудително заради контузия през първото полувреме.