Мултикулти извращения на номинациите за „Оскар“ Етнически квоти и политически послания с “Черната пантера” и “Зелената книга”

ЕК алармира за БГ гражданството (обзор) Институцията е обезпокоена от схемите за предоставяне на паспорти срещу инвестиции

Палестинец е убит след израелска въздушна атака в Газа

Би Би Си: Дейвид Бауи е най-великият артист на ХХ век За най-велик лидер на ХХ век е избран Нелсън Мандела

Африка спасява Пирин с подписи, събрани от „зелените“ Преброяване на „еколозите” поиска бизнесът

Майк Помпео: Очаквам напредък в ядрените преговори със Северна Корея

ЦСКА унищожен насред София

Унищожителен удар понесе ЦСКА насред София преди дербито с „Лудогорец“. „Червените“ загубиха с 0:1 от „Славия“ на „Васил Левски“ по 4 причини – гола на Янис Карабельов, фантастичния вратар Антонис Стериакис, съдията Волен Чинков и неефикасността пред гола.

В най-добрия си мач от доста кръгове ЦСКА пропусна да реши двубоя през първото полувреме. Два пъти Мауридес улучи греда след удари с глава. Тогава е и първата неотсъдена дузпа. Александър Александров от „белите“ задържа за фланелката Едвин Джеси в наказателно поле, но съдията си замълча. При 1:0 Димитър Велковски от „Славия“ ритна пробиващия Кристиян Малинов – отново нямаше дузпа. Третото положение бе срещу Божидар Чорбаджийски, туширан с прийом от борбата при изпълнение на ъглов удар. В последните 30 минути ЦСКА игра с човек повече заради червен картон на Александров.

Преди почивката вратарят на „Славия“ Георги Петков, този път резерва, провокира Джеси и почти се стигна до бой. Двамата получиха жълти картони.

Загубата е като коледен подарък за „Лудогорец“, който ще гостува с шест точки аванс пред ЦСКА на „Българска армия“ в четвъртък. В миналия кръг „Локомотив“ (Пд) два пъти претендираше за дузпа срещу тима от Разград, но и тогава Волен Чинков не показа бялата точка. Реферът го направи в гонитбата за титлата през миналия сезон, когато даде дузпа за „Ботев“ на „Българска армия“, а повторенията доказаха, че такава няма.