„Челси” е властелинът на Англия с 13-а поредна победа

Chelsea’s Spanish midfielder Cesc Fabregas celebrates scoring the opening goal of the UEFA Champions League, group G football match between Chelsea and Schalke 04 at Stamford Bridge, in London on September 17, 2014. AFP PHOTO / IAN KINGTON

„Челси” е истинският властелин на Висшата лига. „Сините” от Лондон спечелиха 13-а поредна победа в най-атрактивното първенство – 4:2 над „Стоук”. В часовете преди настъпването на Нова година на стадион „Стамфорд Бридж” имаше шампионско настроение. Бразилецът Вилиян вкара два гола, защитникът Гари Кейхил добави един. А с 13-ото си попадение за сезона Диего Коща предреши изхода.

За „Стоук” вкараха Бруно Мартинс и Питър Крауч. А испанецът Сеск Фабрегас се отличи с две асистенции за „Челси”. Следващото гостуване на лидера е в лондонското дерби с „Тотнъм” в сряда.

„Челси” изравни рекорда от най-много последователни победи във Висшата лига в един сезон. Досега толкова триумфа имаше само „Арсенал”. Преди този мач единствено „Тотнъм” бе вкарал като гост на „Стамфорд Бридж” във Висшата лига през сезона.

През иглени уши към петата поредна победа във Висшата лига мина „Манчестър Юнайтед”. До 85-ата минута „Мидълзбро” водеше с 1:0 на „Олд Трафорд” след попадение на Грант Лидбетър. Но в последните пет минути Антони Марсиал и Пол Погба успяха да донесат новогодишно празнично настроение в Театъра на мечтите.

Шампионът „Лестър” най-накрая се усмихна с победа. „Лисиците” надиграха гостуващия „Уест Хем” с 1:0. В 22-ата минута 30-милионният нападател Ислям Слимани вкара единствения гол.

Закъсалият „Суонси” продължи свободното падане с домакинско 0:3 от „Борнемут”. И след уволнението на американския треньор Боб Брадли нещата не потръгнаха. За „черешките” се разписаха Беник Афобе, Райън Фрейзър и Джошуа Кинг.

Дейвид Мойс също е все по-близо до уволнението от „Съндърланд”. Неговият тим падна с 1:4 като гост на „Бърнли”. „Уест Бромич” пък победи с 2:1 на терена на „Саутхемптън”.