"Черно море" на Гонзо съкруши "Левски" с 3:2 за Купата на България

Воденият от Георги Иванов - Гонзо "Черно море" сътвори сензация в турнира за Купата на България, като победи в София фаворита "Левски" с 3:2.

Публиката на ст. "Георги Аспарухов" посрещна с аплодисменти легендата на "сините" Гонзо.

Гостите от Варна поведоха още в третата минута след контраатака, завършена от Александър Цветков. В средата на полувремето Бакари отбеляза за 0:2.

През втората част възпитаниците на Елин Топузаков вдигнаха оборотите. Първо Адениджи намали, а малко преди края Пиргов изравни. При повече шанс домакините можеха да се доберат и до трети гол, но редовното време завърши 2:2.

В продълженият Цветков отбеляза втория си гол, футболистите на "Левски" не успяха до края да го върнат и се простиха с мечтите си за трофея.

В другия мач за Купата на България днес третодивизионният "Литекс" надделя над втородивизионния "Локомотив" (София) в Ловеч след изпълнение на дузпи и продължава в турнира.