Американският държавен секретар Майк Помпео е похвалил България за сделката за F-16

Бойко Борисов е благодарил на Манфред Вебер за призива му да се свали мониторинга върху България

Борисов: С Ангела Меркел вярваме, че ЕНП трябва да запази лидерските си позиции в ЕС

5 години плащаме за отнето предимство Цената на „Гражданска” ще нарасне с 240% за няколко бири

Дервиши се завихрят в НДК „Сема” - ритуал и спектакъл в едно

Под земята печатат нови паспорти До края на годината се разбира кой ще прави картите с чип

Признаване на разходи за служебен автомобил

Шампионът на Англия би краля на Европа

„Манчестър Сити“ спечели 97-то издание на Къмюнити Шийлд. Шампионът на Англия надви „Ливърпул“ с 5:4 след дузпи при 1:1 в редовното време. Фаталният пропуск за „червените“ от бялата точка направи Жоржиньо Вайналдум. На свой ред „гражданите“ бяха безпогрешни, за да сложат във витрината си пореден трофей под ръководството на Пеп Гуардиола. През изминалата кампания „небесносините“ завоюваха всичко възможно на Острова – титла, ФА Къп и Купа на Лигата.
Двубоят на „Уембли“ започна с ранен гол за „шумните съседи“. Още в 12-ата минута Рахим Стърлинг изведе „Сити“ напред след отлична атака на символичните гости. В същото време контузия получи Лерой Сане, а германският национал бе заменен принудително от Габриел Жезус, вкарал впоследствие победната дузпа във финала. Гуардиола пък получи първия си жълт картон като треньор след продължителни протести край страничната линия. В 57-ата минута удар с глава на Върджил ван Дайк срещна напречната греда, а след това тупна на голлинията зад Клаудио Браво. Повторенията обаче потвърдиха, че попадение няма. Само три минути по-късно и Мохамед Салах разтресе стълба на „Сити“. Малко след това Юрген Клоп извърши двойна смяна, пускайки в игра Наби Кейта и Жоаел Матип. И този ход се оказа успешен за ексцентричния специалист. Именно Матип направи 1:1 след удар с глава, вкарвайки мача в дузпи. Но финалът можеше да бъде различен, ако в заключителните минути на срещата „Ливърпул“ бе стигнал до нов гол. В даденото от съдията продължение Салах стреля с глава, прехвърляйки стража на „гражданите“, но Кайл Уокър изчисти в сетния миг със задна ножица. Секунди по-късно изстрел на Джарнан Шакири бе париран от Браво.