Шотландия спря Роналдо

Шотландия успя да спечели точка в Лига на нациите след 0:0 с Португалия в мач от Група 1 на Лига А в Лига на нациите. Въпреки това, че успяха да спрат устрема на Кристиано Роналдо и съотборниците му, "гайдарите" заемат последното място в групата. Поругалия остава лидер с десет точки пред тимовете на Хърватия и Полша, които са втори и трети.

В 4-ата минута Скот Мактоминей стреля с глава, но би в ръцете на вратаря на съперника. За гостите Кристиано Роналдо стреля от границата на наказателното поле, но не бе точен. В 21-ата минута Португалия стигна до пряк свободен удар на Роналдо, който стреля, но, ветеранът Крейг Гордън изби в ъглов удар. В края на първата част Витиня стреля високо над вратата на Шотландия.

Осем минути преди края Роналдо финтира бранител на шотландците и стреля, но покрай левия страничен стълб. Гостите протестираха, че топката е била отклонена от бранител на Шотландия, но реферът не реагира.

В другия мач от групата Полша и Хърватия завършиха 3:3.