Юбилеен екип донесе късмет на "Ювентус"

Шампионът "Ювентус" победи след обрат с 2:1 "Беневенто". "Старата госпожа" игра с юбилеен екип по случай своята 120-годишнина от основаването.

Противно на очакванията, гостите поведоха чрез Амато Чичирети. С голове след почивката на Гонсало Игуаин и Хуан Куадрадо "Юве" спечели и се доближи на точка от лидера "Наполи".

Тимът от Неапол допусна издънка при гостуването си на "Киево" - 0:0.

"Интер" също разочарова своите фенове. Пред 72 000 тифози на "Джузепе Меаца" играчите на Лучано Спалети стигнаха до 1:1 с "Торино". "Интер" дори изоставаше в резултата след гол на Яго Фалке (60), но Едер изравни десет минути преди края.

Към върха се приближи "Рома". "Римските вълци" победиха "Фиорентина" като гости в спектакъл за 4:2.

Двубоят между "Лацио" и "Удинезе" пък не се състоя. Пороен дъжд наводни стадион "Олимпико" и двубоят трябва да се играе днес. Двата клуба обаче могат да поискат и отлагане за по-късна дата.

А "Дженоа" уволни Иван Юрич след загубата от „Сампдория“ с 0:2. Тимът на Андрей Гълъбинов ще бъде воден от Давиде Балардини.

Снимка: Twitter