„Юнайтед“ премаза шампионите на Англия за едно полувреме

„Манчестър Юнайтед“ победи с 3:0 шампиона „Лестър“ на „Кинг Пауър Стейдъм“ и се доближи на две точки от четвъртото място, заемано в момента от Арсенал. „Червените дяволи“ нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато за по-малко от 90 секунди вкараха две попадения. Хенрих Мхитарян (42′) откри, а Златан Ибрахимович (44′) удвои, отбелязвайки 20-ия си гол от началото на сезона. Хуан Мата (49′) оформи класиката в първите минути на втората част.

Ахмед Муса и Шинджи Оказаки започнаха като титуляри за „лисиците“. Жозе Моуриньо беше направил три промени в своя състав. Ерик Байи, Крис Смолинг и Хуан Мата стартираха за сметка на Блинд, Джоунс и Карик. Капитанът Уейн Рууни е болен и поради тази причина отпадна от групата за днес.