Юноши блестят за "Левски" за купата на България

„Левски“ постигна убедителна победа с 6:0 над третодивизионния „Атлетик“ (Куклен) в двубой от 1/16-финалите за купата на България. Футболната романтика се запази до 40-ата минута, когато гостите откриха резултата на стадион „Лаута“ в Пловдив. Първи гол с екипа на „сините“ реализира юношата Атанас Кабов в своя четвърти мач за тима. Интригата приключи още преди почивката, след като и Серджиу Буш се разписа. Но най-чистата ситуация преди двете попадения през първите 45 минути се откри изненадващо пред „баските“. В 32-ата минута Димитър Джондуров излезе очи в очи със стража Николай Кръстев, но стреля в тялото му. След почивката „сините“ се забавляваха на терена, но и направиха много пропуски. Два гола вкара Станислав Иванов, друг кадър на школата. Нашименто добави още едно, а Янко Гюзелев си вкара автогол. Срещата бе изгледана от Спас Русев, собственик на „Левски“. Старши треньорът на тима Славиша Стоянович пък бе дал почивка на някои от основните играчи, предвид предстоящия мач с ЦСКА в събота.

Всички резултати:

„Добруджа“ - „Локомотив“ (Сф) 0:1

0:1 Кърстевски (83)

„Хебър“ - „Берое“ 0:5

0:1 А. Цветков (2), 0:3 Мартинс (12, 16), 0:4 Б. Цонев (54), 0:5 Фирцулеску (67), 0:6 Мартинес (76)

„Кариана“ - „Септември“ (Сф) 0:1

0:1 Будинов (81)

„Поморие - „Локомотив“ (Пд) 0:1