Анев грабна бронз преди олимпиадата

Красимир Анев демонстрира отлична форма в спринта на 10 км на европейското по биатлон в Риднау-Вал Ридана (Италия). Само 14 дни преди олимпийските игри в Пьонгчан един от най-добрите ни състезатели грабна бронза.

Българинът повали всички 10 мишени и след последната стрелба излезе на 4-та позиция. Но във финалната обиколка демонстрира характер и се пребори за отличието. 30-годишният самоковец изостана на 24,5 сек от победителя Андрейс Расторгуевс (Латвия), който допусна един пропуск на рубежа. Среброто остана за руснака Александър Логинов с изоставане от 5,5 сек и една грешна в стрелбата.

Миналогодишният шампион в дисциплината Димитър Илиев сбърка два пъти и завърши едва 31-ви.

За Анев това е седми медал от европейско първенство и втори в спринта след бронза през 2017-а.

Още трима българи имаше по трасето. Антон Синапов е 55-и, Димитър Гержиков е 62-и, а Димитър Парталов е 88-и.

Утре е преследването, за което се класираха Анев, Илиев и Синапов.

Надпреварата в италианския курорт е последна проверка за националите преди олимпийските игрите в Пьонгчан от 9 февруари. За първи път от Албервил 92 отборът ни по биатлон ще бъде с пълни състави при мъжете и жените от общо 10 състезатели.