Анев се размина за втори път с медала

Красимир Анев отново се размина с медала на световното по биатлон в Хохфилцен (Австрия). В преследването на 12,5 км националът ни се движеше трети и стреля без грешка преди влизането на последния рубеж. Но там допусна фатална грешка и изостана, завършвайки седми с пасив от 38,3 секунди от шампиона Мартен Фуркад. За французина това е 11-а титла от първенство на планетата.

Ден по-рано българинът направи сериозна заявка за сребро в спринта, но пак сгреши в епилога и завърши шести.

Истинска драма се разигра в разпределението на останалите два медала. Норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален се движеше втори, а малко преди финала бе изпреварен от младия си сънародник Йоханес Бьо. Но в крайна сметка на 43 г. Бьорндален отново взе медал - бронзов. В кариерата си легендата на биатлона има 19 световни титли.

В същата дисциплина европейският шампион Владимир Илиев завъртя 4 наказателни обиколки и финишира 18-и. А Антон Синапов се отказа. Младокът падна още в самото начало и счупи пушката си. Продължи с резервната, но допусна 3 грешки и се оттегли.