Ансамбълът заложи на промяна и взе сребро

Ансамбълът ни по художествена гимнастика заслужи сребро в многобоя на световната купа в Ташкент (Узбекистан). Тимът изигра силно второто си съчетание на 3 топки и 2 въжета и успя да компенсира грешките от първия ден, в който бе трети. Момичетата получиха 18,350 точки за изпълнението си по музика от филма „Шерлок Холмс“, като завършиха с общ сбор от 35,050 т. Златото спечели олимпийският шампион Русия (36,250), а бронзът остана за Беларус (32,500).

Любопитното е, че Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс играха с обичайните си черно-бели костюми, но този път излязоха без ръкави.

Момичетата, водени от Весела Димитрова и Михаела Маевска, излизат днес в спорт за отличията на отделните уреди.

В индивидуалното Катрин Тасева също се качи на почетната стълбичка. Тя взе бронз в многобоя с 67,750 т. Преди нея са само руските сестри Аверини – Дина (71,700) и Арина (70,900).

Силно състезание направи и дебютантката Боряна Калейн. Тя раздели четвъртото място с Анастасия Сердюкова (Узбекистан). И двете имат по 66,550 точки.

Днес Тасева ще играе във финалите и на четирите уреда, а Калейн излиза в битка за отличията на обръч, топка и бухалки.

Надпреварата е и проверка преди световната купа в София, която е на 6 и 7 май в „Арена Армеец“.