Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели златен медал от Световната купа в Минск

Невяна Владинова завоюва първо място на обръч

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча от Световната купа в Минск. Това е първо отличие за грациите ни от надпреварата в Беларус, след като вчера те завършиха на пето място в многобоя.

12

Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Теодора Александрова, Мадлен Радуканова и Елена Бинева изиграха безгрешно композицията си, за която получиха най-висока оценка - 18.700. Втори с 18.100 се нареди ансамбълът на домакините, а трети е отборът на Япония със 17.700.

На съчетанието с топки и въжета ансамбълът ни получи 18,350 за изпълнението си, с което завоюва бронзов медал.

ансамбъл Минск

Два златни медала спечели страната ни от последния състезателен ден на турнира. По-рано първо място за изпълнението си с обръч завоюва и Невяна Владинова.

Българката изигра композицията си изключително силно и с оценка от 18.850 зае първото място.

Невяна Владинова Минск

Втора с 18.550 остана Александра Солдатова от Русия, а трета е Екатерина Галкина (Беларус) с 18.200.

Владинова завоюва  също сребърен медал на бухалки и бронз на лента. Катрин Тасева зае пето място на лента.

Във финалите на топка Владинова се нареди седма с оценка от 16.250. Другата ни представителка Катрин Тасева пък зае шестото място с 16.500.