Аплодисменти за видео съдиите

Видео съдиите бяха засипани с аплодисменти заради кръстопътно решение в мача за суперкупата на Германия, който „Байерн“ спечели с 7:6 след дузпи срещу „Борусия“ (Дортмунд) (2:2 след 120 минути). В 18-ата минута Джошуа Кимих изскочи зад защитата и асистира за изравнителен гол на Роберт Левандовски. Домакините изригнаха за засада, а тв повторенията показаха, че такава изгледа има. Ден по-късно съдийската комисия на футболния съюз пусна компютърна снимка с линия, която показва, че Кимих не е в засада. Обещанието е такива фотоси да бъдат показвани и по телевизията, за да ги виждат веднага зрителите.

35_4k

Иначе „Байерн“ оцеля с автогол в 90-ата минута за 2:2. При дузпите фатално изпусна шестият изпълнител за „Борусия“ Марк Бартра. От „Байерн“ се контузи Хави Мартинес, който сбърка фатално при първия гол на дортмундци.