Аржентинец изхвърли Григор от Женева

Григор Димитров отпадна от турнира в Женева още в първия кръг на основната схема. След две победи в квалификациите българският тенисист загуби с 6:1, 4:6, 2:6 от Федерико Делбонис. До обрата се стигна след убедителна първа част за Димитров и оспорван втори, в който Григор навакса пробив, за да изравни за 4:4, последваха няколко грешки, които решиха сета в полза на аржентинеца.

Третата част започна с пробив за българина, но с всеки следващ гейм сервисът му отслабваше. Делбонис бързо изравни, а в следващите минути стана ясно, че Димитров няма сили да се съпротивлява.

Сега за Григор предстои участие на „Ролан Гарос“. Той обаче вече кори планове и за сезона на трева като заяви участие на турнира в Хертогенбош (Холандия) в началото на юни.