„Арсенал“ развали португалска прокоба

Унай Емери продължава да впечатлява с работата си в „Арсенал“. Испанецът записа единайста поредна победа след 1:0 като гост на „Спортинг“ (Лисабон). Това бе и първи успех за „артилеристите“ в Португалия в историята след 3 равенства и 3 поражения. Единственият гол вкара Дани Уелбек след груба грешка на бранителя Себастиан Коатес в 77-ата минута.

В другия мач от същата група Симеон Славчев започна като титуляр за „Карабах“, но тимът му регистрира трето поражение след 0:1 от „Ворскла“. Българският национал остана на терена до 58-ата минута, когато бе заменен.

Единствен Георги Миланов записа успех в турнира. Халфът игра до 79-ата минута за МОЛ „Види“ при изненадващото 2:0 над ПАОК насред Солун. Победата завърза още повече ситуацията в групата, където „Челси“ е едноличен лидер с 9 точки. А останалите три отбора, сред които и БАТЕ“, са с по 3 пункта.

От родните играчи най-малко игрово време записа Ивелин Попов. Нападателят влезе в 84-ата минута за „Спартак“ (Москва) при нулевото реми с „Рейнджърс“. В груповата фаза Попето има два мача и общо 24 минути.