"Атлетико" се изкачи на върха на Примера след драма с "Валенсия"

"Атлетико" (Мадрид) се изкачи на първо място във временното класиране на испанското футболно първенство, след като победи в изключително драматичен мач "Валенсия" като гост с 2:0.

Срещата изобилстваше от атрактивни отигравания, а вратарят на домакините Диего Алвеш спаси две дузпи.

В 44-ата минута Гризман можеше да открие резултата от наказателен удар, отсъдена за нарушение на Нану срещу Кореа, но стражът на домакините показа страхотен рефлекс.

Французинът се реваншира след като прати топката в мрежата в 63-та минута.

Седем минути по-късно беше отсъден и втори наказателен удар за "Атлетико". Голмайсторът на "дюшекчиите" беше фаулиран от Марио Суарес. Зад топката застана капитана Коке, но Алвеш отново спаси.

Крайното 2:0 оформи Кевин Гамейро в третата минута на добавеното време.

"Атлетико" има 15 точки в своя актив, докато "Валенсия" е на незавидната 16-та позиция с 6.