Атлетите с 3 титли на балканиадата

Българските атлети спечелиха 3 титли и общо 8 медала на балканското първенство по лека атлетика в зала в Белград. Инна Ефтимова (7,35 секунди) и Денис Димитров (6,73 секунди) триумфираха в спринта на 60 метра, а Радослава Мавродиева бе над всички в тласкането на гюле с 18,10 м. За тримата шампиони това са лични резултати за сезона.

Общо 8 от участниците ни дадоха най-добри резултати от началото на годината. Сред тях е сребърният медалист в тройния скок Румен Димитров (16,34 метра), както и „бронзовите“ Лиляна Георгиева (2:09,62 мин на 800 метра) и Милена Миткова (6,32 м в скока на дължина). Надеждата в скока на височина Тихомир Иванов зае второ място, но със скромен за амбициите си резултат - 222 см.

Бронз взе щафетата на 4 по 400 метра, а под очакванията се представи Митко Ценов, останал пети на 3000 метра и без норматив за европейското в зала. Първенството е отново в Белград в края на тази седмица.