„Байерн” надви „Борусия” в германското Класико

„Байерн Мюнхен” се наложи над „Борусия Дортмунд” с 4:1 в мач от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

Баварците вкараха 2 бързи гола в първите 10 минути от мача. Автори на попаденията бяха Франк Рибери и Роберт Левандовски.

Гостите от Дортмунд намалиха разликата в 20-ата минута с гол на Рафаел Герейро.

Във второто полувреме превъзходството на играчите на Карло Анчелоти стана още по-осезаемо.

Защитниците на "Борусия" не можаха да намерят отговор срещу все по-зачестяващите пробиви на Ариен Робен и съвсем закономерно той отбеляза за 3:1 през 49-ата минута.

Футболистите на Томас Тухел съвсем рухнаха след като удар на Обамеянг бе избит от гол линията, а в последвалата контраатака на „Байерн”, Роберт Левандовски спечели дузпа, която в последствие реализира за 4:1 в 68-та минута.

Полският нападател на баварците получи травма в областта на рамото и бе заменен в 72-та минута.

Това бе 30-та поредна победа за „Байерн” у дома и благодарение на нея те запазиха своя аванс от 10 точки в класирането.

Двата отбора ще се срещнат отново на 26 април за полуфинала на Купата на Германия.