"Байерн" пак е шампион

(L-R) Bayern Munich's French midfielder Franck Ribery, Bayern Munich's Peruvian striker Claudio Pizarro and Brazil defender Luiz Gustavo celebrate after the 9th goal during German first division Bundesliga football match FC Bayern vs Hamburger SV, on March 30, 2013 in Munich. AFP PHOTO CHRISTOF STACHE DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE DURING MATCH TIME TO 15 PICTURES PER MATCH. IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED AT ANY TIME. FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050.

"Байерн" стана за шести път шампион на Бундеслигата. Баварците узакониха титлата си с победа 4:1 като гост на "Аугсбург". Никой друг тим не е ставал и четири пъти поред първенец в Германия.

Малкият баварски тим "Аугсбург" поведе след автогол на Никлас Зюле. Нещастно вратарят Свен Улрайх го улучи по главата след грешка на Джером Боагенг в 18-ата минута. Още до края на първото полувреме "Байерн" взе нещата в ръцете си. Първо Корентен Колисо изравни, а след това Хамес Родригес вкара втори гол.

Излезлият като капитан Ариен Робен заби 95-ия си гол в Бундеслигата след почивката. Накрая се разписа и централният нападател Сандро Вагнер. Той игра вместо получилия почивка Роберт Левандовски. Вагнер е ставал шампион на Германия с "Байерн" преди 10 години, но след това напусна и обикаляше различни отбори.

За баварците остават две цели до края на сезона - купата на Германия и Шампионската лига. На полуфинал в местния тим съперник е "Байер" (Леверкузен). А в сряда предстои четвъртфинален реванш срещу "Севиля" в Мюнхен след победа с 2:1 на испанска земя.