Байлс с рекорд в гимнастиката

Симон Байлс постави нов рекорд за най-много медали от световни първенства в спортната гимнастика. Американката вече има 25 отличия (19 златни), след като завоюва 5 титли – в многобоя, в отборното състезание и на четири от уредите на шампионата на планетата в Щутгарт. Байлс изпусна призовата тройка само на смесена успоредка, където е 5-а. Така тя изпревари беларусина Виталий Шчербо, който е с 23 медала.

Рекордът на 22-годишната американка дойде още преди последната надпревара. Тя триумфира на греда, за да спечели 24-ия си медал, а малко по-късно прибави и последния на земя. Любопитно е, че САЩ спечели класирането по медали само с нейните отличия, тъй като Русия, която завърши втора при нациите, взе 3 титли.